Zatrzymany w sprawie podpaleń - aktualizacja - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w sprawie podpaleń - aktualizacja

Sieradzka policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który może mieć związek z ostatnimi podpaleniami na terenie gminy Złoczew.

           27 marca 2018r. w godzinach popołudniowych sieradzcy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Złoczew, który może mieć związek z ostatnimi podpaleniami, głównie baletów ze słomą oraz stodoły. Do zdarzeń doszło w okolicach wsi Potok i Nowa Wieś gminie Złoczew. Do zatrzymania doszło dzięki działaniom sieradzkich kryminalnych i policjantów ze Złoczewa, a także dzięki pomocy lokalnej społeczności. Od początku policja postawiła na ścisłą współpracę z mieszkańcami. Zorganizowano między innymi debatę społeczną z mieszkańcami i lokalnymi władzami. Dzięki żmudnemu łączeniu poszczególnych wątków i informacji, kryminalni wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z podpaleniami. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia uczestniczył w czynnościach procesowych. 29 marca 2018r. zostanie on przewieziony do sieradzkiej prokuratury na dalsze czynności procesowe. Po ich wykonaniu prokurator zadecyduje o jego dalszym losie. Wstępnie zatrzymanemu za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

             29 marca 2018r. Prokurator Rejonowy w Sieradzu przedstawił 30 - latkowi pięć zarzutów znieszczenia mienia. Podejrzany przyznał się i złozył wyjaśnienia. Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Sieradzu na wniosek Prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymcasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Jednocześnie zastrzegł, że jeżeli do dnia 13 kwietnia złoży poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych to zastosowany środek w postaci tymaczasowego aresztowania ulegnie zmianie.