Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy Policjant i Strażak Województwa Łódzkiego w 2018 roku

14 listopada 2018 roku w budynku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbył się XIX już Finał "Wojewódzkiego Konkursu na Najlepszego Policjanta i Najlepszego Strażaka Województwa Łódzkiego", objęty patronatem Pana Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Wyróżniono 22 policjantów. Gratulujemy!

          Gospodarza uroczystości, Marszałka Województwa Łódzkiego, reprezentował Zbigniew Kręcisz - Dyrektor Biura Ochrony Informacji i Bezpieczeństwa. Łódzki garnizon policji reprezentował mł.insp. Jarosław Rybka - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Obecni byli również szefowie i przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Więziennej, Urzędu Miasta Łodzi oraz związków i stowarzyszeń. Laureaci poszczególnych zawodów zostali wyłonieni w wyniku konkursów przeprowadzonych na szczeblu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi:

             „Dzielnicowy Roku”, „Patrol Roku”, „Najlepszy przewodnik psa patrolowo-tropiącego”, „Policjant Ruchu Drogowego”, „ Najlepszy policjant realizujący zadania  z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego” oraz  „ Turniej Służby Dyżurnej Jednostki Organizacyjnej Policji”.

              Dodatkowo, podczas uroczystości, została wręczona nagroda specjalna Pana Marszałka "Za bohaterską postawę", którą otrzymał sierż. sztab. Grzegorz Bąk z KPP w Łowiczu. Podczas interwencji związanej z sąsiedzką awanturą resuscytował 19-latka, który upadł na podłogę i stracił przytomność. Po kilku minutach mężczyźnie przywrócono czynności życiowe. Sierż. sztab. Grzegorz Bąk ma 34 lata, służbę w Policji pełni  od 8 lat. Po odbytym szkoleniu podstawowym, początkowo  w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi. Od 2013 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu najpierw w  Ogniwie Prewencji Kryminalnej, a następnie w Ogniwie  do Spraw Wykroczeń, gdzie pracuje do dziś. Jest funkcjonariuszem sumiennym i koleżeńskim, cechuje go ogromna odpowiedzialność. Jest policjantem szanowanym i wyróżniającym się. Wielokrotnie nagradzanym przez przełożonych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Łącznie nagrody otrzymało 22 policjantów woj. łódzkiego.

Wśród wyróżnionych nie zabrakło policjantów z garnizonu sieradzkiego:

1 .asp. sztab. Joanna Szczepaniak zajęła drugie miejsce jako Kierownik Rewiru Dzielnicowych w ramach zawodów „Dzielnicowy Roku”.

2. Jako Dzielnicowy Roku wyróżniony został także ASP. sztab. Bohdan Tułacz z Komisariatu Policji w Błaszkach.

3. Kolejnymi wyróżnionymi w konkurencji „Patrol Roku” zostali dwaj policjanci z KPP w Sieradzu;

- st. sierż. Mateusz Sierek

- sierż. Damian Rosiak