Śmiertelne potrącenie pieszej - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszej

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszej, do którego doszło 11 grudnia 2018 roku około godziny 18:10 na ulicy Jana Pawła II w Sieradzu. w wyniku potrącenia na przejściu dla pieszych śmierć poniosła 60-letnia mieszkanka Sieradza.

Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym renault megane, 37 – letni mieszkaniec gminy Wróblew jadąc w kierunku Złoczewa potrącił przechodzącą po pasach kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 37 – latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu będą z nim wykonywane czynności procesowe. Kierującemu za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a także utrata prawa jazdy na okres do 10 lat.

Policja po raz kolejny zwraca się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że aktualnie szybko zapada zmrok. Z uwagi na porę roku będą często występować zmienne warunki pogodowe. Ponadto zbliża się okres świąteczny i szczególnie przy centrach handlowych kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność z uwagi na zaabsorbowanych  zakupami pieszych. Oczywiście niedopuszczalne jest prowadzanie samochodu po jakiekolwiek dawce alkoholu.