Strona główna arrow Aktualności
środa, 27 maj 2015
 
 
Wyszukiwarka
Aktualności
Nietrzeźwa matka Drukuj E-mail
Napisał: Administrator   

W dniu 25 maja 2015 r. około godz. 23.35 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie od młodej kobiety, która oświadczyła, że jej matka uniemożliwia jej sprawowanie opieki nad  jej dziećmi.

Image 

Czytaj całość...
 
Sieradzka grupa PaT na festiwalu w Częstochowie Drukuj E-mail
Napisał: Administrator   

W dniu 22 maja 2015 r. sieradzka grupa PaT  uczestniczyła w  Jurajskim Festiwalu Społeczności PaT w Częstochowie,  Był to pierwszy tego rodzaju festiwal, w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka w Ty”, realizowanego przez Komendę Główną Policji.  Jego inicjatorem był Ambasador Pat generał Tadeusz Budzik, były Komendant  Główny Policji, który również osobiście poprowadził galę.

 Image

 Organizatorami festiwalu byli: Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Stowarzyszenie Generałów Policji RP, Prezydent Miasta Częstochowy, Śląska Grupa Wojewódzka IPA oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie.

 Na festiwalu sieradzka grupa Pat  reprezentowała województwo łódzkie . Oprócz niej wystąpiły również grupy z  Opola, Strzelec Opolskich, Lublińca, Orzesza-Ornontowic oraz Częstochowy.

 Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie,  patowicze z Sieradza wystąpili ze spektaklem
„ PaTwór” , którego reżyserem oraz autorem scenografii jest Anna Kłaniecka.

 Utrzymany jest on w konwencji teatru ruchu. Tytuł  "PaTwór"  nawiązuje do idei społeczności patowskiej, stanowi również przeciwieństwo "potwora" - zła, które drzemie w każdym z nas i uaktywnia się, gdy mu na to pozwolimy.

Pokazuje on zderzenie dwóch „światów”: pozytywnego, w którym egzystuje kochająca się rodzina, młoda dziewczyna  realizująca  swoje pasje, rodzące się  zauroczenie między dwojgiem ludzi. Niestety, idyllę burzą pojawiające się od czasu do czasu postaci, kuszące swoim urokiem, obietnicami sławy, władzy i pieniędzy. Świat przestaje być czarno-biały, w rodzącym się chaosie łatwo się pogubić - młody człowiek sięga w rozpaczy po narkotyki. Czy to rozwiąże jego problemy? O tym przekonali się widzowie  oglądający spektakl PaTwór.

Image 

Image 

Image 

Image 

 

Każdy z uczestników otrzymał medal z symbolem festiwalu, a lider grupy pamiątkową statuetkę. Super statuetki otrzymali także: autor  festiwalu - były Komendant Główny Policji gen. Tadeusz Budzik i autor programu PaT insp. Grzegorz Jach.

Image 

Image 

Image 

Image 

Image 

 


 

    

 
debata społeczna Drukuj E-mail
Napisał: Administrator   
Image

           W dniu 19 maja 2015r. miała miejsce pierwsze tegoroczna debata społeczna. Zorganizowana została przez Komendę Powiatową Policji w Sieradzu we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Czytaj całość...
 
Nowe przepisy dotyczące kierowców Drukuj E-mail
Napisał: Administrator   
Image

        Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

Czytaj całość...
 
"wnuczek" nie wzbogacił się Drukuj E-mail
Napisał: Administrator   
Image

          Dzięki doskonałej postawie mieszkanki powiatu sieradzkiego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu zatrzymali kuriera, odbierającego pieniądze z tak zwanej metody na „wnuczka”.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 1283