Strona główna arrow Aktualności arrow wypadek
wtorek, 28 czerwiec 2016
 
 
Wyszukiwarka
wypadek Drukuj E-mail
Napisał: Administrator   
sobota, 11 luty 2012
Image

       11 lutego 2012r. około godziny 5.20 w Borysławicach gm. Błaszki doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i busa.

 

       Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z Łodzi do Kalisza i drogi nr 449 doszło do zderzenia samochodu marki VW – transporter  z samochodem ciężarowym. Busem przystosowanym do przewozu osób z Niemiec podróżowało 6 pasażerów i kierowca. Kierujący tym samochodem nie zachował należytych środków ostrożności i wjechał na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej uderzając w jadącego drogą główną od strony Kalisza tira z naczepą wyładowaną złomem. Ciężarówka po uderzeniu wjechała na prawe pobocze gdzie ścieła słup trakcji elektrycznej. W wyniku zdarzenia wszystkie osoby znajdujące się w busie oraz kierowca samochodu ciężarowego zostali przewiezieni do sieradzkiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami i złamaniami. Cześć z nich po opatrzeniu ambulatoryjnym opuściła szpital. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Droga krajowa nr 12 przez ponad 4 godziny była zablokowana. Policja zorganizowała objazdy.

      Według wstępnych ustaleń  kierowca  busa, 33-letni mieszkaniec Zgierza prowadząc samochód  na chwilę przysnął doprowadzając do zderzenia. Sprawcy wypadku grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

Zmieniony ( sobota, 11 luty 2012 )
 
wstecz   dalej »